rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - sierpień 2011


Przekazuję do publicznej wiadomości zaproszenia otrzymane od dzielnego kapłana.

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

W poniedziałek, 15 sierpnia 2011 r., o g. 11.00 w Gliwicach, w kościele ormiańskim pw. św. Trójcy przy ul. Mikołowskiej 2 odprawiona zostanie msza św. z okazji dorocznego odpustu ku czci Matki Bożej Ormiańskiej z Łyśca k. Stanisławowa.

Serdecznie zapraszam!

Równocześnie informuję, że w sobotę 3 września 2011 r. w Korościatynie (obecnie Krynica) k. Monasterzysk, w dawnym powiecie Buczacz na Ziemi Tarnopolskiej, odbędzie się na tamtejszym cmentarzu poświęcenie pomnika dla upamiętnienia 150 mieszkańców tej wioski pomordowanych przez UPA w nocy z 28 na 29 lutego 1944 r.

Rozpoczęcie uroczystosci o g. 13.00 czasu ukraińskiego. Proszę o przekazanie tej informacji wszystkim byłym mieszkańcom tamtych ziem i ich potomkom.

Szczęść Boże!

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski proboszcz parafii ormiańskokatolickiej w Gliwicach

2011-08-12 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Dnia 7.sierpnia 2011 roku miało miejsce w Bielsku-Białej spotkanie z Prezydentem RP w sali koncertowej jednej ze szkół publicznych.

To że jest to Szkoła Państwowa ma zasadnicze znaczenie prawne, gdyż wstęp do takiej szkoły ma każdy bez wyjatku obywatel, bez konieczności posiadania zaproszenia.

Przybyłem tam zanim dojechała tam kawalkada samochodów z Głową Państwa.

Próbowano mnie nie wpuścić i zapytano o wejściówkę, a ja odpowiedziałem, że jako mieszkaniec Bielska-Białej jestem u siebie i nie potrzebuje żadnych dodatkowych zezwoleń na poruszanie się po swoim mieście.

Zanim przedstawiciel BOR zdążył się dopytać swojego przełożonego czy może mnie wpuścić, to ja już byłem w środku sali.

Rozglądnąłem się wokół i zobaczyłem, że w wiekszości są tam obecni zwolennicy oraz członkowie Platformy Obywatelskiej.

Gdy wszedł Prezydent Bronisław Komorowski i wygodnie usiadł, to prowadzący spotkanie przeczytał program, który nie przewidywał zadawania żadnych pytań.

Wówczas wstałem i zapytałem: czy to będzie dialog społeczny czy tylko same monologi?

Gdy usłyszałem potwierdzenie, że nie przewiduje się zadawania pytań, to ośmieliłem się stwierdzić, że... chciałbym poznać zdanie prezydenta na temat Ruchu Autonomii Śląska i jego ewentualnej delegalizacji !

Zapytałem również czy Pan Prezydent Komorowski boi się prawdy w tej sprawie?

Gdy Marszałka woj. śląskiego, Adama Matusiewicza,zapytałem dlaczego popiera RAŚ (Ruch wraz z PO i PSL tworzy koalicję w sejmiku woj. śląskiego), to przyskoczylo do mnie trzech funkcjonariuszy B.O.R. i próbowali mnie obezwładnić. Uwolniłem się z uchwytów ( nauczyłem się tego na kursach ratownictwa wodnego) i zapytałem : Panie Prezydencie Komorowski to tak ma wyglądać obecna demokracja ?

Bardzo dzielnie zachowali się oficerowie Policji z Bielska-Białej, którzy nie udzielili pomocy interweniującymu BOR, a najodważniejszy oficer stwierdził wprost, że ja niczego złego nie zrobiłem!

Zapytałem oficera BOR czy był w Smoleńsku ? Wówczas ten człowiek wydał rozkaz swoim kolegom, aby poszli do swoich obowiązków i usiadł obok mnie !

Widziełem, że było mu głupio ! Dalszej częsci rozmowy z oficerem BOR nie ujawnię, bo groziłoby to utratą przez niego pracy! W każdym razie podalismy sobie ręce na zgodę !

Potem gdy wyszedłem na zewnątrz po zakończonym spotkaniu, to otoczyła mnie spora grupka innych funkcjonariuszy BOR, którzy chronili w ten sposób Pana Prezydenta Komorowskiego od zadania mu dodatkowych pytań.

Przekazałem oficerowi BOR pytanie na Piśmie : ... Czy Prezydent RP dostrzega zagrożenia ze strony RAŚ dla integralności Rrzeczypospolitej Polskiej ?

Podałem swój adres do wiadomości Kancelarii Prezydenta R.P.

Ciekawy jestem kiedy otrzymam odpowiedź ?

Powiedziałem jednemu z oficerów BOR, że NSZZ „SOLIDARNOŚĆ" WALCZYŁA MIĘDZY INNYMI O TO, aby nikogo nie próbowano usuwać ze spotkania z najwyższymi władzami R.P. tylko za to, że zadaje trudne pytania !

Rajmund Pollak

2011-08-09 | Dodaj komentarz
Polanin
2011-08-18 14:03:42
Tak trzymać! Coś takiego jest możliwe tylko w krajach Trzeciego Świata, w tamtejszych tzw. demokracjach, rządzonych przez garstki miernot... Sił wielu panie Rajmundzie! Przy okazji proszę polecić jakąś rzetelną i solidną literaturę na temat historii regionu, dla osób które są zdezorientowane tym co jest grane na Śląsku i w B-B. Pozdrawiam!
Rajmund Pollak
2011-08-26 10:18:15
@ Polanin, dziękuję za miłe słowa. Co do książek, to jest taka powieść pt. " Siła przebicia" , którą warto przeczytać . pozdrawiam R. P.

W sporcie jak to w sporcie, raz się przegrywa, innym razem wygrywa, a czasem padają remisy.

Każda dyscyplina sportu ma swoją specyfikę i np. przegrana w koszykówkę różnicą 6 punktów nie przynosi żadnej ujmy, a nawet w piłce ręcznej porażka różnicą sześciu bramek (np. 31: 25) nie oznacza jeszcze totalnej klęski.

Inaczej jest jednak w piłce nożnej, gdzie przegrana nawet tylko trzy do zera, oznacza różnicę klas, a pięć bramek straconych, przy żadnej strzelonej, to już jest pogrom !

GKS Bełchatów wygrał ostatnio z drużyną Podbeskidzia aż 6 : 0 i nie można w tym przypadku powiedzieć, że nic się nie stało, bo to była kompromitacja !

Piłkarze biorą całkiem niezłą kasę za każdy mecz i jako zawodowcy powinni się starać choćby nawet o honorowego gola, aby udowodnić, że mają w sobie odrobinę ducha walki.

Nasi kopacze piłki z Bielska-Białej najwidoczniej jednak doszli do wniosku, że po co się wysilać, skoro mecz już został przegrany w pierwszej połowie ?

Czyżby im było wszystko jedno czy stracą 3 czy też 6 bramek ?

Panowie piłkarze! Nazwa klubu: "Podbeskidzie" zobowiązuje was nie tylko do dobrej gry, ale nawet jeśli będziecie przegrywać, to powinniście walczyć o lepszy wynik, bo dopóki nie ma ostatniego gwizdka sędziego, to można jeszcze strzelić co najmniej jedną bramkę, choćby to miał być tylko gol honorowy !

Rajmund Pollak

2011-08-07 | Dodaj komentarz
lolek
2011-08-07 23:28:52
Rajmund Pollak, znawca piłki nożnej! Czy ten facet musi się wypowiadać na każdy temat?
inwestycje
2011-08-08 08:51:05
oto co prezentuje p. Rajmund Pollak - http://www.bielsko.biala.pl/827,reportaze
Rajmund Pollak
2011-08-09 06:20:42
@ inwestycje Dobrze byłoby poznać Pana ( Pani?) prawdziwe imię i nazwisko, bo trudno dyskutować z anonimem, czy też z pseudonimem. Nie ma Pan ( Pani) odwagi cywilnej przedstawić się ? Anonim, to nie jest najlepsza forma wyrażania opinii. Rajmund Pollak
max
2011-08-09 21:04:54
Napisał prawdę, ot co i tyle.
inwestycje
2011-08-10 00:06:14
watpie, aby moje imie i nazwisko cos Panu powiedzialo; jako osoba niepelniaca zadnych funkcji publicznych, nie czuje potrzeby szerszego ujawniania swoich danych osobowych
@inwestycje
2011-08-10 08:54:44
To może Pan chociaż ujawni czy ma coś wspólnego z Ratuszem ? Czy pracuje Pan w UM lub dla Urzędu Miasta ?
inwestycje
2011-08-10 09:39:01
zdecydowanie nie mam nic wspolnego z Ratuszem, spolkami miejskimi, ani z jakimikolwiek instytucjami publicznymi - nierzadko zreszta dawalem temu wyraz na blogu i w komentarzach

Wszystko to zdarzyło się 2 sierpnia 2011 roku

Przyjechali z Czarnogóry.

Najniższy z nich miał ok. 1 80 cm, a pozostali w pobliżu albo powyżej 2 metrów.

Piękne, kolorowe stroje, a z nimi jeszcze piękniejsze dziewczyny jeszcze bardziej barwne.

Nazywają ich „Budo Tomović" z Podgoricy ( Czarnogóra).

Weszli do jednej z galerii handlowych Bielska-Białej, rozwinęli swój sztandar, zaśpiewali, zatańczyli, a potem wyjęli zza pasów pistolety i zaczęli strzelać... na szczęście na wiwat i ślepymi nabojami !

Warto było ich zobaczyć i posłuchać, ale jak oni wyćwiczyli to strzelanie w takt muzyki?

Oj było gorąco, choć lato w tym roku beznadziejnie zimne.

Wszyskim mieszkańcom nizin oznajmiam niniejszym, że górale z całego globu, obchodzą właśnie Tydzień Kultury Beskidzkiej.

Codzienne koncerty odbywają się na estradach Wisły, Szczyrku, Żywca, Makowa Podhalańskiego oraz Oświęcimia. Iprezy towarzyszące TKB maja miejsce również w Ujsołach i Jablonkowie, a niektóre zespoły goszczą także w Bielsku-Białej.

Kto nigdy nie był na koncercie Tygodnia Kultury Beskidzkiej ten nie wie, jak może człowieka rozgrzać góralski folklor i jakie jeszcze górale wymyślą efekty specjalne !

Rajmund Pollak

2011-08-04 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

w Numerze 26 ( 211) tygodnika „Warszawska gazeta" z 1-7 lipca 2011r wydrukowano mój artykuł pod w/w tytułem, który przedstawiam dzisiaj czytelnikom portalu internetowego na Podbeskidziu.

Po 1989 roku nie przeprowadzono w Polsce ani lustracji, ani nie dokonano analizy, którzy psychologowie i psychiatrzy wydawali w okresie stalinizmu, oraz w czasach rządów PZPR „diagnozy" zgodne z interesem internacjonalizmu i z ideologią marksistowsko-leninowską.

Morderstwo psychiatryczne polega na uznaniu człowieka za chorego psychicznie tylko dlatego, że prezentuje inne poglądy, aniżeli jego przełożeni lub prowadzi działalność opozycyjną wobec sprawujących władzę.

W ZSRR stalinowscy oprawcy mieli pod swoją komendą dobrze opłacaną grupę całkowicie podporządkowanych psychiatrów, którzy na rozkaz dyktatora potrafili uznać za niepoczytalnego każdego obywatela, któremu nie podobał się stalinizm.

Pierwszym przejawem wykorzystania psychiatrii do represji politycznych była próba umieszczenia w 1918 popularnej liderki lewicowych eserów Marii Spiridonowej w sanatorium - w tym celu władze zamówiły odpowiednią ekspertyzę. Pierwszy więzienny szpital psychiatryczny ze specjalnym oddziałem dla więźniów politycznych, nad którym pieczę objęło NKWD, powstał w 1939 w Kazaniu. Na tym oddziale umieszczano zarówno chorych psychicznie, jak i osoby zdrowe internowane na polecenie władz. Początkowo w ZSRR zamykanie zdrowych osób w szpitalach psychiatrycznych odbywało się na niewielką skalę, bowiem Stalin wolał metody bardziej „bezpośrednie" - rozstrzeliwania, długoletnie więzienia lub łagry, ale już po wojnie, wiele osób, którym radziecka władza nie odpowiadała, trafiało prosto do zakładów zamkniętych. A trzeba pamiętać, oddziały zamknięte w stalinowskich szpitalach psychiatrycznych były znacznie gorsze i bardziej poniżające godność ludzką, aniżeli najcięższe więzienia.

Człowiek uznany za chorego psychicznie nawet nie miał się komu poskarżyć, bo reżimy totalitarne uznawały, że psychiatra zawsze ma rację i nigdy się nie myli.

Gdy nie można było zamordować kogoś fizycznie, bo był zbyt znany lub powszechnie szanowany, to wzywano na pomoc uległą władzy grupę psychiatrów, którzy swoim „autorytetem" potwierdzali wcześniejsze diagnozy polityków dyktatora.

Uznawano, że osoba ta wygłasza opinie antysocjalistyczne, ponieważ „jest wariatem lub wariatką" dlatego należy ją izolować od społeczeństwa w zakładzie zamkniętym, gdzie „lekarze psychiatrzy" zaordynują takie środki odurzające i psychotropowe, po których każdemu odechce się działalności opozycyjnej.

Nawet jeśli ktoś nie trafił do takiego zakładu, miał szanse na pośredni kontakt z jego pracownikami - zastrzyki psychotropowe były stosowane np. przez „śledczych" z Gestapo a później także spec -służb.

Na usługach SB

Niestety po II Wojnie Światowej także w Polsce niektórzy sprawujący władzę politycy chętnie korzystali z usług takich „gotowych do tajnej współpracy (TW)" psychiatrów i psychologów. Nie wszyscy wiedzą o tym, że w SB psychologów i psychiatrów bardzo ceniono, gdyż po zbadaniu odporności psychicznej internowanych lub aresztowanych działaczy opozycji antysocjalistycznej, często podpowiadali esbekom, komu można zaproponować podpisanie lojalki, kto pójdzie na współpracę, a kto się zgodzi na wyjazd z rodziną na stałe na zachód, bo już jest na skraju wyczerpania psychicznego. Gotowych do "zgodnej z interesem partii komunistycznej diagnozy" psychologów i psychiatrów używano czasem przy rekrutacji do ZOMO, gdyż tam potrzebowano ludzi agresywnych, pozbawionych skrupułów i o niskim ilorazie inteligencji.

Moralnie zepsutych psychiatrów, do dziś wykorzystują zbrodniarze i organizacje przestępców, aby uniknąć kary poprzez uzyskanie zaświadczenia o niepoczytalności w momencie dokonania zbrodni. Znane są przypadki, kiedy dzięki „opinii psychiatrycznej", ktoś uniknął kary więzienia za popełnione przestępstwo. Spektakularnym przykładem próby uniknięcia dzięki temu odpowiedzialności było udawanie załamania psychicznego przez jednego z morderców błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, po to, aby wzbudzić litość sądu, dokonane za poradą „dyżurnego" SB-eckiego psychiatry. Niestety, po 1989 roku nie przeprowadzono w Polsce ani lustracji, ani nie dokonano analizy, którzy psychologowie i psychiatrzy wydawali w okresie stalinizmu, oraz w czasach rządów PZPR „diagnozy" zgodne z interesem internacjonalizmu i z ideologią marksistowsko-leninowską.

Warto zadać jedno fundamentalne pytanie: Kto obecnie bada poczytalność psychiatrów, którzy decydują kogo można ubezwłasnowolnić?

Dużo się obecnie mówi i pisze o prawach człowieka, a równocześnie wielu dziennikarzom, politykom, a nawet prawnikom bezkarnie uchodzi nazywanie przeciwników politycznych: „wariatami" , „szaleńcami", „ obłąkanymi", „chorymi psychicznie", „załamanymi nerwowo", „nadającymi się do psychiatryka"...itd. itp.

Przecież takie uwłaczające godności ludzkiej określenia są jawnym łamaniem podstawowych praw człowieka!

Największą jednak nikczemnością i skrajną podłością jest sugerowanie, że człowiek, który przeżywa traumę po stracie najbliższej mu osoby, może z tego powodu utracić rozum.

Godność człowieka wymaga współczucia i wyrozumienia dla każdego, kto stracił kogoś bliskiego, natomiast wykorzystywanie tragedii do eliminacji danej osoby z życia publicznego, stanowi zbrodniczą próbę pozbawienia bliźniego jego człowieczeństwa !

Rajmund Pollak

2011-08-01 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517633
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała